Перше питання, яке виникає в разі необхідності укладання теплої підлоги, – чи потрібно займатися підготовкою індивідуального проєкту теплої підлоги. Надання окремого проєкту є обов’язковим, якщо мова йде про укладання теплої підлоги в якості основного джерела опалення, а не додаткового.
До того ж, у вирішенні цього питання слід враховувати і загальну площу об’єкта. Для приміщень площею більше 20 м2 проєктування теплих підлог просто необхідно.
Підготовчі роботи при проєктуванні
Проєктування водяної теплої підлоги здійснюється за двома технологіями: на бетонній основі або на дерев’яному поле. Кожен з них передбачає свої етапи підготовки.
При роботі з проєктуванням теплої підлоги на бетонній основі важливо:
- видалення сміття, що стирчить арматури;
- підготовка стяжки;
- ізолювання теплої підлоги від заснування.
У випадку з дерев’яною підлогою:
- підготовка спеціального підстилаючого дерев’яного підстави зі зробленими каналами під труби;
викладка тонкого металевого відбивача; - труби кладуть в борозни, закриваючи плитами або фанерою.
Інформація для проєктування теплої підлоги
Чіткий план приміщень із зазначенням розмірів віконних і дверних прорізів, а також з розстановкою меблів.
Проєкт інженерних мереж: водопроводу, каналізації, опалення. Розрахунок тепловтрат.
Чітке технічне завдання: яка температура повинна бути в приміщенні. Додатково обговорюється і питання укладання труб, покриття підлоги і теплоносія, які купити теплі підлоги в Акваторії Тепла.
Підлогове покриття
Тепла підлога укладається, покладаючись на особливості експлуатації обраного підлогового покриття. У разі, якщо буде використовуватися кахельна плитка, то рекомендується, щоб її товщина не була більше 3 см. При покупці лінолеуму слід орієнтуватися на покриття, яке не має додаткового утеплювача в підставі.
Звичайно ж, можна зупинитися і на ламінаті. Що стосується паркетної дошки, радимо вам підбирати матеріал товщиною менше 15 мм, щоб забезпечити хороше прогрівання підлоги. Дерево не є ідеальним варіантом, що пов’язано з низькою теплопровідністю матеріалу і можливістю деформації в процесі експлуатації.
Специфіка укладання труб
Існують два можливі способи укладання труб – змієподібний і спіралевидні. Змієподібний спосіб розміщення труб є актуальним для приміщень, які мають невелику площу. Процес укладання труб починається зі стіни, де значно більше тепловтрати.
Одним з важливих недоліків змійки може бути нерівномірний розподіл тепла по поверхні підлоги, тому фахівці іноді рекомендують зупинитися на подвійний змійці, щоб усунути подібний ефект, або спиралевидном способі розташування труб. Найчастіше спіраль використовують для обігріву приміщень більшого розміру.
Що вибирають в якості теплоносія? Можна використовувати звичайну або дистильовану воду. Антифриз рекомендується застосовувати для приміщень, які опалюються нерегулярно.